A A A

Tak naprawdę to segregujemy niewiele odpadów. Niektórzy mieszkańcy deklarują, że segregują odpady, bo chcą płacić niższe opłaty, a wcale tego nie robią albo robią to w sposób niewłaściwy, bo się do tego nie przykładają. Obecnie w Polsce tylko 30 % odpadów podlega recyklingowi. Normy unijne nakładają obowiązek osiągnięcia w 2020 roku 50% poziomu. I wymagania te będą się zwiększać w kolejnych latach.

Gmina Kartuzy od wielu lat prowadzi działania edukacyjne w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami. Ostatnio wdrożyliśmy cykl warsztatów bezpośrednio przy wiatach śmietnikowych na os. Wybickiego, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Kolejne warsztaty są planowane dla wspólnoty Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kartuzach. Szkolenia są prowadzone przy okazji imprez gminnych, na dożynkach, zebraniach sołeckich, w szkołach i przedszkolach. Po porady można wystąpić bezpośrednio do Urzędu Miejskiego, do Wydziału Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, pod nr tel. 58 694 52 46 (44).

Od 23.09.2019 r. co poniedziałek od godziny 16 do godz. 18 będą odbywały się w Urzędzie warsztaty z prawidłowej segregacji odpadów dla wszystkich mieszkańców gminy, w sali nr 104 na I piętrze., Tak aby każdy, który jest zainteresowany mógł skorzystać z pomocy.

Dla chętnych mieszkańców planujemy w dniu 24.09 2019 r. o godzinie 15.00 wyjazd do RiPOKU w Chlewnicy, czyli do Regionalnej Instalacji Zagospodarowania Odpadów. Dla pierwszych zgłoszonych 10 osób ten wyjazd będzie bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy pod telefonem: 58 694 52 46.

Zapraszamy również do odwiedzania gminnej strony internetowej www.odpady.kartuzy.pl.