Gmina Kartuzy - Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska
(58) 694 52 44 / 46

Aktualności

Home » Aktualności

Wprowadzamy naklejki z kodami na pojemniki na odpady i karty do PSZOK
Urząd Miejski w Kartuzach rozpoczyna wdrażanie systemu identyfikacji odbioru odpadów komunalnych za pomocą kodów kreskowych na pojemniki oraz kart dostępu do PSZOK.
SPRZĄTANIE KARTUSKICH JEZIOR
Zapraszamy wszystkich chętnych już w najbliższą sobotę do akcji sprzątania brzegów kartuskich jezior.
PIĘKNA WIEŚ 2024
Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu „Piękna Wieś Pomorska”.
Podsumowanie akcji „Kwiaty za odpady”
Dzień recyklingu odpadów za nami. Pomimo, że kwiatków nie wystarczyło dla wszystkich, cel i efekt ekologiczny został osiągnięty!
W WIELKĄ SOBOTĘ PSZOK W KARTUZACH BĘDZIE NIECZYNNY
Uprzejmie informujemy że dnia 30.03.2024 r., PSZOK w Kartuzach będzie nieczynny. Przepraszamy za niedogodności.
Usuwanie azbestu w 2024 roku
Burmistrz Kartuz ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany azbestu na rok 2024. Nabór potrwa od 11 marca do 11 kwietnia.
Kwiaty za Odpady
W związku z obchodami Światowego Dnia Recyklingu dnia 18 marca, Burmistrz Kartuz zaprasza mieszkańców Gminy Kartuzy do udziału w akcji pn.: „Kwiaty za odpady”. Wydarzenie ma na celu zwiększenie uwagi na temat ważności recyklingu...
STAWKA OPŁATY ZA ODPADY BEZ ZMIAN
Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2024 roku nie zmieniła się.
W SOBOTĘ 23.12.2023 r. PSZOK W KARTUZACH BĘDZIE NIECZYNNY
Uprzejmie informujemy że dnia 23.12.2023 r., PSZOK w Kartuzach będzie nieczynny. Przepraszamy za niedogodności.
UNIESZKODLIWIANIE ODPADÓW Z ROLNICTWA 2023 r.
Od 3 lipca 2023 r. rusza nabór do udziału w konkursie na unieszkodliwienie folii rolniczej.
PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2023
Zapraszamy do udziału w konkursie "PIĘKNA WIEŚ POMORSKA 2023"
PSZOK W Kiełpinie będzie krócej otwarty w Wigilię oraz Sylwestra
Uprzejmie informujemy iż dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra PSZOK w Kiełpinie będzie czynny do godziny 12. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
24.12.2022 r. PSZOK BĘDZIE NIECZYNNY
W dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia (sobota) PSZOK w Kartuzach będzie nieczynny. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy Wesołych Świąt!
ZERO WASTE
Podajemy kilka przydatnych wskazówek jak produkować mniej odpadów w życiu codziennym, tym samym dbać o nasze wspólne dobro – Naszą Planetę.
18.11.2022 PSZOK BĘDZIE KRÓCEJ OTWARTY
Uprzejmie informujemy że dnia 18.11.2022 r., PSZOK w Kartuzach będzie czynny do godziny 15.00 ze względu na prace wewnętrzne. Przepraszamy za niedogodności.
PODSUMOWANIE GMINNEGO PROGRAMU USUWANIA AZBESTU NA LATA 2012-2032
Gmina Kartuzy, w ramach założeń Gminnego Programu Usuwania Wyrobów Zawierających Azbest na lata 2012-2032 aplikowała do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku o przyznanie dotacji na usunięcie odpadów zawierających azbest.
Informacja dla mieszkańców, którzy wytwarzają popiół z palenisk domowych
Na podstawie wprowadzonych zmian do Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Kartuzy od stycznia 2022 roku obowiązują nowe zasady w zakresie odbioru odpadów popiołu sprzed posesji.
Wykaz podmiotów odbierających odpady pochodzenia rolniczego
Wykaz sporządzono zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt 9f ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w oparciu o informacje przekazane Burmistrzowi Kartuz przez zbierających odpady...
Styropian – co dalej?
Gdzie należy wyrzucać styropian typu pojemniki, tacki i kubeczki? Gdzie wyrzucać styropian budowlany? Czy można je poddawać recyklingowi? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.
Zmiany od 01.01.2022r.
Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach uprzejmie informuje, że do najnowszych zmian, które obowiązują mieszkańców w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi, od 01.01.2022 r. należą: selektywne zbieranie odpadów w postaci popiołu z...
Nowy PSZOK i miniPSZOKi
Szanowni  Państwo, mamy przyjemność poinformować, że od wtorku (02.02.2021 roku) działa nowy PSZOK w Kartuzach na ul. Sędzickiego 40 , czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  (w miejscu po byłym targowisku zwierzęcym).  PSZOK został...
Skip to content